Renowacja dachu


Dach, nazywany głową domu, to bardzo ważny element konstrukcyjny, który wymaga najpierw dobrego projektu architektonicznego, potem fachowego wykonania przy zastosowaniu najlepszych, nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów, a potem dbania o jego stan w trakcie użytkowania.
Decyzja o wymianie dachu niesie za sobą poważne konsekwencje finansowe. Może lepiej rozważyć opcję tańszą jaką jest renowacja dachu. Renowacja przeprowadzona przez dobrą firmę to najczęściej naprawa pokrycia dachowego oraz hydroizolacja.
Poszycie dachowe czasem wymaga przełożenia albo uzupełnienia oraz uszczelnienia. Podczas renowacji wymienia się na nowe lub konserwuje się stare rynny, rury spustowe. Gruntownej naprawie podlegają wszystkie obróbki blacharskie. Przedmiotem zainteresowania firmy dokonującej renowacji są elementy więźby – fachowcy sprawdzą czy nie uległa ona uszkodzeniom czy zniekształceniom i ocenią, czy nadal dobrze spełnia swoje funkcje.
Dla remontowanego dachu niezwykle ważne będzie rozwiązanie wszystkich problemów związanych z odpornością na wodę. Woda jest największym wrogiem budynku – zarówno ta atakująca od dołu przez piwnicę jaki i ta grożąca konstrukcji od strony dachu. Fachowo wykonana hydroizolacja pokrycia dachowego jest więc podstawą do uzyskania skutecznej i trwałej ochrony domu przed wilgocią.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: