Remonty dachów


Remont dachu związany jest z koniecznością podjęcia wielu decyzji specjalistycznych dotyczących samych prac, jak również sposobu pokrycia i wykorzystywanego materiału. Obecnie istniejące pokrycia dachowe, wyróżniają się wieloma funkcjami i właściwościami. Aby w odpowiedni sposób dobrać najlepsze pokrycie dachów należy zasięgnąć opinii specjalistów oraz zagłębić w tajniki sztuki jaka jest dekarstwo.
Do najczęściej stosowanych rodzajów pokryć dachowych stosuje się:
– dachówkę betonową płaską,
– ceramiczną,
– betonową,
– blachę płaską,
– dachówkę bitumiczną,
– dach z poliwęglanu,
– gont drewniany.
Każde z wymienionych pokryć posiada indywidualny dla siebie sposób montażu, a także trwałość oraz właściwości. Stosowanie ich wymaga przeanalizowania zalet i wad, jak również doboru do rodzaju budynku, jego przeznaczenia i funkcjonalności.
Remont dachu powinien być przeprowadzany pod okiem fachowców, którzy określą plusy i minusy stosowanych tworzyw, jak również wykorzystają najnowsze techniki i metody układania pokrycia obiektów. Wszelkiego rodzaju pokrycia dachowe powinny być przede wszystkim bezpieczne, trwałe, opłacalne, korzystne, jak również ładne estetycznie i pasować wizualnie do reszty elewacji.

Sprawdź też: naprawa dachów poznań