Posadzki maszynowe


Maszyny do posadzek już prawie całkowicie zastąpiły ręczne wylewanie materiału na przygotowaną powierzchnię. Dzięki maszynom cały proces jest dużo krótszy i łatwiejszy. Takie rozwiązanie pozwala również zaoszczędzić niewielką kwotę pieniędzy.
Posadzki betonowe idealnie przygotowują podłoże do dalszej pracy. Wylewka jest gładka i równomierna, dzięki czemu można rozpocząć klejenie płytek bądź układanie podłogi szwedzkiej.
Posadzka betonowa jest dość tania. Niezbędne materiały do jej wykonania to cement i żwir. Konieczny jest również dostęp do zimnej wody.
Ekipa dysponująca maszyną miesza materiały i wylewa substancję na powierzchnię. Koszt takiej usługi wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr.
Termin prac warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, gdyż tego typu firmy cieszą się stale rosnącą popularnością.
Czas schnięcia posadzki wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od pogody. Co ciekawe, specjaliści odradzają wykonywanie wylewki zimą, gdy temperatura spada poniżej minus pięć, gdyż w takiej sytuacji posadzka może pękać.
Warto zdecydować się na tego typu pracę w porze wiosennej bądź letniej, gdyż ciepłe temperatury i suche powietrze przyspieszą proces schnięcia.

Polecamy również: wylewki betonowe